Stanowisko

recenzent, redaktor

Umowa
staż / praktyki / wolontariat / zdalna
Miasto
Teren całej Polski
Województwo
Podkarpackie / Śląskie / Świętokrzyskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe
Czas trwania oferty

19.02 30.06

Słowa kluczowe
  • Film
  • Literatura
  • Muzyka
  • Obsługa techniczna
  • Teatr

Opis stanowiska

1. Aktywne uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych (spektakle teatralne, seanse kinowe, wystawy, koncerty) i opisywanie ich w postaci recenzji i relacji merytorycznych.
2. Tworzenie ogólniejszych tekstów w postaci np. miniesejów i minifelietonów.
3. Współpraca redakcyjna przy tworzeniu zasobów redakcyjnej bazy - treścią nadsyłanych przez recenzentów tekstów.
4. Spotkania, wywiady i rozmowy z ludźmi sztuki.
5. Nauka konstruktywno-twórczego myślenia w trakcie uczestniczenia w kulturalnych eventach.

Wymagania

Chęć ćwiczenia analitycznego i syntetycznego odbioru w obserwowanych wydarzeniach kulturalnych.
Ćwiczenie umiejętności posługiwania się językiem pisanym.

Oferujemy

Bezpłatne uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych i kontakt z wszelkiej rangi twórcami teatru, kina, plastyki i muzyki.
Możliwość publikacji swoich tekstów i docieranie z nimi do wszystkich zakątków świata.

Rozmowa telefoniczna, a następnie przysłanie CV na mailowy adres redakcji.