Stanowisko
Radca Prawny
Umowa
dzieło / na zlecenie
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

04.11 30.11

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Film
  • Nowe media
  • Sztuka
  • Zarządzanie projektem
Opis stanowiska

• obsługa prawna państwowej instytucji kultury w bieżącej działalności instytucji, w tym także z zakresu prawa zamówień publicznych, prawa autorskiego i praw pokrewnych,
• udzielanie porad i konsultacji prawnych,
• opiniowanie pod względem formalno-prawnym przy współpracy z właściwymi komórkami merytorycznymi projektów umów i innych dokumentów,
• zapewnienie prawnej i formalnej poprawności w zakresie stosowania przepisów prawa pracy, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych, prawa autorskiego i innych,
• sporządzanie poświadczeń odpisów dokumentów za zgodność z okazanym oryginałem w zakresie określonym przepisami,
• występowanie przed urzędami i sądami w charakterze pełnomocnika.

Wymagania

• wpis na listę radców prawnych,
• co najmniej dwuletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych,
• doświadczenie w przygotowywaniu i przeprowadzaniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych, prawa autorskiego i praw pokrewnych,
• bardzo dobra znajomość przepisów prawa zamówień publicznych, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa autorskiego i praw pokrewnych,
• znajomość aktów prawnych związanych z obsługą prawną państwowych instytucji kultury, w tym ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Oferujemy

• umowę cywilną w państwowej, nowoczesnej instytucji kultury,
• pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
• możliwość rozwoju zawodowego,
• możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji zawierającej list motywacyjny i CV z dopiskiem „Radca Prawny” na adres: grazyna.idziak@fina.gov.pl najpóźniej do dnia 30.11.2021 r.
Informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji obecnego i przyszłych procesów rekrutacji prowadzonych przez Filmotekę Narodową-Instytut Audiowizualny, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).