Stanowisko

Pracownik Działu Promocji, Marketingu i PR

Umowa
etat
Wynagrodzenie

3350—4400 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

12.01 18.01

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura
  • Marketing
  • Nowe media
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata/kandydatki na stanowisko Pracownika Działu Promocji, Marketingu i PR.
Do głównych zadań Działu Promocji, Marketingu i PR WiMBP w Gdańsku należy:
• inicjowanie nowatorskich form promocji czytelnictwa,
• planowanie i prowadzenie kampanii promocyjnych,
• obsługa strony internetowej firmy,
• przygotowywanie materiałów prasowych,
• budowanie relacji z mediami, blogerami, vlogerami itd.,
• bieżąca komunikacja pomiędzy działami/filiami instytucji,
• popularyzacja książki i czytelnictwa, a w szczególności upowszechnianie dorobku literackiego twórców pomorskich,
• prowadzenie badań potrzeb czytelniczych różnych środowisk i społeczności województwa pomorskiego,
• współdziałanie z innymi bibliotekami, instytucjami naukowymi i kulturalnymi, organizacjami i stowarzyszeniami w rozwijaniu i zaspokajaniu potrzeb oświatowych i kulturalnych mieszkańców województwa pomorskiego.

Wymagania

Na stanowisko Pracownika Działu Promocji Literatury, Marketingu i PR poszukujemy osoby:
• z wykształceniem wyższym,
• minimum 2-letne doświadczenie zawodowe w działalności o takim lub podobnym charakterze,
• z dobrą znajomością języka angielskiego,
• lekkim piórze i łatwości operowania słowem,
• z dobrą znajomością rynku wydawniczego,
• znającej podstawy programów i aplikacji graficznych np. Adobe Fotoshop, Canva,
a także:
• komunikatywnej i posiadającej łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
• kreatywnej,
• posiadającej umiejętności oraz doświadczenie w organizacji małych i dużych eventów.
Z uwagi na charakter i organizację pracy kandydat powinien być osobą:
• dyspozycyjną,
• posiadającą umiejętności organizacyjne i planowania pracy,
• potrafiącą pracować pod presją czasu.
Mile widziane doświadczenie zawodowe w zakresie działalności promocyjnej ,marketingowej i PR-owej, zwłaszcza zdobyte we współpracy z instytucjami kultury.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Działu Promocji, Marketingu i PR:
• Praca w ramach umowy o pracę,
• zasadniczo praca od poniedziałku do piątku, przeciętnie 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu, jednak ze względu na charakter działalności i zadań Działu Promocji, Marketingu i PR możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych lub w weekendy,
• wynagrodzenie zasadnicze brutto – od 3.350,00 zł – 3.850,00 zł (+ ewentualny dodatek stażowy),
• praca w zespole 6-osobowym,
• główne miejsce pracy: Budynek Główny Biblioteki, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk-Śródmieście,
• konieczność współpracy przy organizacji wydarzeń kulturalnych w filiach Biblioteki na terenie Gdańska,
• współpraca przy organizacji eventów kulturalnych z innymi instytucjami kultury w województwie pomorskim,
• możliwa konieczność wyjazdów służbowych na koszt pracodawcy.

Przewidywany termin zatrudnienia: styczeń/luty 2021 roku.

Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pan Marcin Dybuk – Kierownik Działu Promocji, Marketingu i PR drogą mailową pod adresem: marcin_dybuk@wbpg.org.pl lub telefonicznie pod numerem: 58 301 07 22.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik DPMiPR w temacie wiadomości).

Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 18 stycznia 2021 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj: http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.