Stanowisko

Pracownik Działu Opracowania Zbiorów – Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

16.07 31.07

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Do głównych zadań pracownika będzie należeć:
•opracowanie zbiorów wpływających do filii Biblioteki,
•czuwanie nad poprawnością opisów w katalogu OPAC,
•współpraca z Działem Gromadzenia i filiami Biblioteki w zakresie przygotowania zbiorów do udostępniania

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Działu Opracowania Zbiorów oczekujemy:
•wykształcenia wyższego - najchętniej kierunkowego z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej,
•5-letniego doświadczenia w pracy w bibliotece,
•znajomości komputerowego programu bibliotecznego – PATRON,
•znajomości języków obcych w stopniu umożliwiającym opracowanie zbiorów,
•umiejętności wyszukiwania informacji,
•gotowości do podnoszenia swoich kwalifikacji na warsztatach i szkoleniach,
•gotowości do poznania specyfiki pracy we wszystkich modułach programu PATRON
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•znajomość pól formatu MARC 21 i doświadczenie w tworzeniu rekordów bibliograficznych,
•znajomość podstaw klasyfikacji UKD.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Działu Opracowania Zbiorów:
•praca od poniedziałku do piątku, 40 godzin tygodniowo, 8 godzin dziennie, w godzinach 7.30-15.30,
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 400 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze +ewentualny dodatek stażowy),
•praca w zespole 6-osobowym,
•miejsce pracy: Budynek Główny Biblioteki, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk-Śródmieście,
•praca stacjonarna, głównie przy stanowisku komputerowym,
•przewidywany termin zatrudnienia: wrzesień 2021 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Grażyna Wójcik, tel. 58 301 48 11 wew. 247 lub 782 746 031 oraz Pani Agnieszka Mazurowska, tel. 58 301 48 11 w. 209

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „OPRACOWANIE” w temacie wiadomości). Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2021 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.
Inspektor ochrony danych
We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, macie Państwo prawo kontaktować się z naszym Inspektorem ochrony danych na adres mailowy: iod@wbpg.org.pl.