Stanowisko

Pracownik Działu Gromadzenia Zbiorów-Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

22.07 31.07

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Do głównych zadań pracownika będzie należeć:
•planowanie, pozyskiwanie i wprowadzanie do biblioteki właściwych materiałów bibliotecznych,
•przyjmowanie transportu zakupionych książek i ich opracowanie w magazynie,
•weryfikacja faktur,
•pieczętowanie książek,
•przydzielanie książek poszczególnym filiom i przygotowanie ich transportu
•współpraca w szczególności z Działem Administracji i Filiami WiMBP

Wymagania

merytoryczne/bibliotekarskie).
Od kandydatów na stanowisko Pracownika Działu Gromadzenia Zbiorów oczekujemy:
•wykształcenia wyższego - najchętniej kierunkowego z zakresu bibliotekoznawstwa
•5-letniego doświadczenia w pracy w bibliotece,
•znajomości rynku wydawniczego,
•znajomości komputerowego programu bibliotecznego – PATRON,
•znajomości struktury organizacyjnej WiMBP Gdańsk,
•umiejętności pracy w zespole,
•systematyczności, dokładności, samodzielności.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•znajomość modułu gromadzenia w programie Patron,
•dobra znajomość pakietu Office,
•znajomość języków obcych.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Działu Gromadzenia Zbiorów:
•praca od poniedziałku do piątku, 40 godzin tygodniowo, 8 godzin dziennie, w godzinach 7.30-15.30,
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 400 zł brutto (wynagrodzenie zasadnicze +ewentualny dodatek stażowy),
•praca w zespole 4-osobowym,
•miejsce pracy: Budynek Główny Biblioteki, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk-Śródmieście,
•praca stacjonarna, głównie przy stanowisku komputerowym,
•przewidywany termin zatrudnienia: sierpień 2021 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Małgorzata Ścisłowska – Kierownik Działu Gromadzenia Zbiorów, tel. 58 301 68 13 wew. 205

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „GROMADZENIE” w temacie wiadomości). Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 31 lipca 2021 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.
Inspektor ochrony danych
We wszystkich sprawach dotyczących ochrony danych osobowych, macie Państwo prawo kontaktować się z naszym Inspektorem ochrony danych na adres mailowy: iod@wbpg.org.pl.