Stanowisko

Pracownik American Corner

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

24.11 05.12

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Marketing
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje - Pracownika American Corner.
American Corner to kameralna placówka kulturalna w Śródmieściu powołana do życia przy porozumieniu Ambasady USA w Warszawie oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku; stanowi połączenie mediateki z centrum kulturalnym, a jej edukacyjną rolą jest dążenie do wzrostu wzajemnego poznania i zrozumienia Polski i Stanów Zjednoczonych.
Aktywność American Corner skupia się wokół 5 głównych obszarów:
1. Tworzenia i prowadzenia programów kulturalnych po polsku i po angielsku (m.in. STEM, Democracy, Human Rights, English Language)
2. Doradztwa w zakresie możliwości pobierania edukacji w Stanach Zjednoczonych
3. Angażowania absolwentów amerykańskich programów stypendialnych w działalność American Corner
4. Rozpowszechniania informacji na temat Stanów Zjednoczonych poprzez oferowanie licznych zasobów – książek, filmów fabularnych i dokumentalnych, gier a także dostępu do Internetu
5. Nauki języka angielskiego
Zadania realizowane na stanowisku pracy:
•obsługa czytelników (wypożyczanie książek, współprowadzenie conversation & book clubs)
•współprowadzenie eventów online + stacjonarnie
•redagowanie i współtworzenie treści do mediów społecznościowych
•wsparcie pracy biurowej
•współprowadzenie promocji eventów (plakaty, lista mailingowa, formularze, itp.)
•planowanie i realizowanie własnych pomysłów/projektów

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika American Corner oczekujemy:
•wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: amerykanistyka, kulturoznawstwo, marketing i PR, dziennikarstwo)
•bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie B2
•umiejętności sprawnego poruszania się w Social Mediach (Facebook, Twitter, Instagram)
•rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych
•proaktywnej osobowości – zorientowania społecznego, lokalnego, chęci współtworzenia społeczności wokół Nowego American Corner
•chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów/projektów
•zorientowania na pracę w zespole, przy jednoczesnej dobrej organizacji pracy własnej
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•doświadczenie w pracy (wolontariat) z zakresu organizacji eventów i/lub działań w obszarze kultury
•zorientowanie w tematach pop-kultury amerykańskiej
•doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim

Oferujemy

Oferujemy:
•pracę od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 370 zł brutto (+ ewentualny dodatek stażowy)
•ścisłą współpracę z Ambasadą USA w Warszawie oraz międzynarodową siecią American Spaces
•możliwość nawiązania relacji i współtworzenia własnych pomysłów na działania edukacyjne
•pracę w zespole 2-osobowym (kierownik + pracownik),
•pracę w Śródmieściu, w Nowej Placówce American Corner - po generalnym remoncie
•pracę w dwóch językach – polskim i angielskim
•ze względu na charakter działalności American Corner możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych (ok. 18:00-19:00) oraz sporadycznych wyjazdów służbowych

Warunki aplikowania

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 5 grudnia 2021 roku.
Przewidziany termin zatrudnienia to grudzień 2021 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Martyna Skórska – Kierownik American Corner pod numerem telefonu 58 301-08-00 lub drogą mailową pod adresem: martyna_skorska@wbpg.org.pl
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik AC” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.