Stanowisko

Pracownik American Corner

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.10 25.10

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Marketing

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata na stanowisko bibliotekarskie - Pracownika American Corner.
American Corner jako placówka ściśle współpracująca z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku i Ambasadą USA w Warszawie, stanowi połączenie mediateki ze zbiorami amerykańskimi i centrum kulturalnego dążącego do wzrostu wzajemnego poznania i zrozumienia Polski i Stanów Zjednoczonych poprzez realizację programów i wykorzystanie źródeł o Stanach Zjednoczonych, a także przy wsparciu środków amerykańskich.
Aktywność American Corner skupia się wokół pięciu głównych obszarów: nauki języka angielskiego, doradztwa w zakresie możliwości pobierania edukacji w Stanach Zjednoczonych, programów kulturalnych, angażowania absolwentów amerykańskich programów stypendialnych w działalność American Corner oraz rozpowszechniania informacji na temat Stanów Zjednoczonych poprzez oferowanie licznych zasobów – książek, filmów fabularnych i dokumentalnych, gier a także dostępu do Internetu.
Zadania realizowane na stanowisku pracy:
• obsługa czytelników
• współprowadzenie eventów online + stacjonarnie
• redagowanie i współtworzenie treści do mediów społecznościowych
• wsparcie pracy biurowej
• współprowadzenie promocji eventów
• planowanie i realizowanie własnych pomysłów/projektów
• możliwa konieczność wyjazdów służbowych

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika American Corner oczekujemy:
• wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: amerykanistyka, kulturoznawstwo, marketing i PR, dziennikarstwo)
• bardzo dobrej znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie B2
• umiejętności sprawnego poruszania się w obszarach mediów społecznościowych
(Facebook, Twitter, Instagram)
• rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych
• proaktywnej osobowości – zorientowania społecznego, lokalnego, chęci współtworzenia społeczności wokół Nowego American Corner
• kreatywności, chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów/projektów
• zorientowania na pracę w zespole, przy jednoczesnej dobrej organizacji pracy własnej
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• doświadczenie w pracy z zakresu organizacji eventów i/lub działań w obszarze kultury
• podstawowa wiedza z zakresu pop-kultury amerykańskiej
• doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim

Oferujemy

Oferujemy:
• pracę od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu, jednak ze względu na charakter działalności American Corner możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych,
• wynagrodzenie miesięczne – od 3 160 zł brutto (+ ewentualny dodatek stażowy),
• pracę w zespole 2-osobowym (kierownik + pracownik),
• pracę Gdańskim Śródmieściu, w Nowej Placówce American Corner (po generalnym remoncie),
• współpracę z Ambasadą USA w Warszawie, siecią American Spaces w Polsce i na świecie oraz z innymi lokalnymi partnerami
• możliwości rozwoju i realizacji własnych pomysłów na działania edukacyjne i społeczne (lokalnie i online)
• pracę w dwóch językach – polskim i angielskim

Warunki aplikowania

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 25 października 2021 roku.
Przewidziany termin zatrudnienia to listopad 2021 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Martyna Skórska – Kierownik American Corner pod numerem telefonu 58 301-08-00 lub drogą mailową pod adresem: martyna_skorska@wbpg.org.pl
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik AC” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.