Oferta stażu – Dział komunikacji i kultury – Instytut Francuski w Polsce

Umowa
staż / praktyki
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

05.07 17.08

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Literatura
  • Muzyka
  • Sztuka

Opis stanowiska

• prowadzenie działań promujących działalność edukacyjną i kulturalną IFP, w szczególności podczas organizowanych wydarzeń (festiwale filmowe, konferencje, wydarzenia kulturalne); redagowanie planów komunikacji i kampanii medialnych, harmonogramów; zarządzanie patronatami medialnymi, kampaniami promocyjnymi; rozpowszechnianie materiałów promocyjnych; redagowanie artykułów na stronę internetową i do newsletterów; prowadzenie mediów społecznościowych
• prowadzenie kalendarzy wewnętrznych (obejmujących wydarzenia IFP i francuskich instytucji w Polsce, jak również aktualne wydarzenia kulturalne w Polsce i Francji) oraz bazy kontaktów działu komunikacji
• od czasu do czasu: pomoc w organizacji wydarzeń kulturalnych w IFP

Wymagania

• Kwalifikacje zawodowe: studia wyższe (rozpoczęte studia na poziomie magisterskim i/lub doświadczenie w komunikacji, marketingu lub zarządzaniu projektami kulturalnymi)
• Niezbędna elastyczność i wielozadaniowość
• Dokładność i dobra organizacja
• Umiejętność redagowania tekstów i syntezy
• Kompetencje interpersonalne i umiejętność pracy w grupie
• Obsługa podstawowych programów komputerowych (Microsoft Office, etc.), oraz mediów społecznościowych (mile widziana obsługa programów graficznych)
• Dobra znajomość francuskiego, perfekcyjna znajomość polskiego

Oferujemy

● Umowa o staż podpisana między Instytutem Francuskim w Polsce a uczelnią wyższą w Polsce lub Francji, której kandydat lub kandydatka musi pozostawać aktywnym studentem/studentką przez cały czas trwania stażu.
● Staż płatny.
● Koszty transportu i zakwaterowania są pokrywane przez stażystę/stażystkę.
● Stażysta/stażystka może zostać poproszony/a o wykonywanie pracy zdalnej, jeśli sytuacja epidemiczna będzie tego wymagała.

Prosimy o przesyłanie aplikacji do 17 sierpnia 2021 włącznie (CV po francusku + list motywacyjny po polsku) na adres: magdalena.pacholczyk@institutfrancais.pl