Stanowisko

Muzyk orkiestrowy fagot I głos

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Czas trwania oferty

23.07 19.09

Słowa kluczowe
  • Muzyka
  • Sztuka

Opis stanowiska

Stanowisko: muzyk orkiestrowy, fagot I głos
Wymiar etatu: 1 etat
Termin przesłuchania: 28.09.2021 (wtorek)
Miejsce przesłuchania: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fr. Chopina w Gdańsku, Sala kameralna
Godzina przesłuchania: godz. 13:00
Program przesłuchań:
ETAP I:
Literatura:
Utwór z akompaniamentem fortepianu:
Koncert na fagot B-dur KV191, cz. I i II z kadencjami;

Literatura orkiestrowa:
1. W. A. Mozart – Wesele Figara (La nozze di Figaro) KV492 – Uwertura (fragm.);
2. M. Ravel – Bolero (solo).

ETAP II

1. J. Haydn: 88 Symfonia G-dur, cz. I (fragm.);
2. L. van Beethoven: IV Symfonia B-dur op.60, cz. IV (solo);
3. J. Brahms: Koncert skrzypcowy D-dur op.77, cz. II (II fagot);
4. H. Berlioz: Symfonia Fantastyczna, cz. IV, V (fragm.);
5. G. Bizet: Carmen, Entr’acte I (solo, fragm.);
6. G. Donizett: Napój miłosny (L’elisir d’amore) – Aria Nemorina (solo);
7. P. Czajkowski: IV Symfonia f-moll op.36, cz. II (solo);
8. P. Czajkowski: V Symfonia e-moll op. 64, cz. II (solo), cz. III (fragm.);
9. N. Rimski-Korsakow: Szeherezada op.35, cz. II (solo i kadencja)
10. M. Ravel: I Koncert fortepianowy G-dur, cz. III (partia obu fagotów);
11. I. Strawiński: Święto wiosny (solo otwierające);
12. I. Strawiński: Ognisty ptak – Kołysanka;
13. D. Szostakowicz: IX Symfonia Es-dur op.70 – cz. IV (cadenza) i V (solo);
14. D. Szostakowicz: I Koncert skrzypcowy a-moll op.77, cz. II (fragm. od 4. taktu przed nr 26 do nr 31);
15. K. Penderecki: IV Symfonia „Adagio” (kadencja).

Wymagania

Niezbędne wymagania formalne od kandydatów:
• doświadczenie zawodowe na stanowisku muzyka orkiestrowego

Oferujemy

Zatrudnienie w instytucji kultury będącej wojewódzką samorządową jednostką organizacyjną

Warunki aplikowania

Wymagane dokumenty:
• kwestionariusz osobowy osoby ubiegającej się o zatrudnienie, w języku polskim i angielskim (wzory kwestionariuszy znajdują się na stronie internetowej BIP Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku),
• list motywacyjny w języku polskim i angielskim,
• kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie i dodatkowe kwalifikacje,
• kopie świadectw pracy z dotychczasowych miejsc pracy oraz inne dokumenty potwierdzające staż pracy,
• oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla celów rekrutacji. (oświadczenie znajduje się na stronie internetowej BIP Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku).

VII. Termin złożenia dokumentów: 19.09.2021
Przesłuchanie w pierwszym etapie ma charakter anonimowy (za kotarą). Drugi etap przesłuchania będzie odbywał się bez kotary. Regulamin przesłuchania dostępny jest na stronie www.filharmonia.gda.pl w zakładce aktualności

Filharmonia nie zapewnia akompaniatora.
Materiały nutowe można pobrać on-line (www.filharmonia.gda.pl w zakładce aktualności, dostępne są również w Biurze Koncertowym PFB 80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 1;
e-mail: koncerty@filharmonia.gda.pl
Dokumenty można złożyć: pocztą lub osobiście na adres Polska Filharmonia Bałtycka,
ul. Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk
(decyduje data stempla pocztowego)
lub na adres e-mail: hr@filharmonia.gda.pl

Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku zastrzega sobie możliwość kontaktu
tylko z wybranymi kandydatami.