Młodszy specjalista/młodsza specjalistka ds. danych muzealnych

Umowa
dzieło / na zlecenie
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

14.01 24.01

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Obsługa techniczna
  • Sztuka

Opis stanowiska

Dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma z siedzibą w Warszawie (00-090) przy ul. Tłomackie 3/5 (ŻIH) w ramach programu predefiniowanego pn. „Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe” dofinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014 – 2021 (85%) oraz ze środków budżetu Państwa (15%) w ramach projektu „Kultura” ogłasza nabór kandydatów do pracy w ŻIH, na stanowisko:
Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało między innymi:
• Redakcja i korekta metadanych, przeznaczonych do umieszczenia w bazie;
• Przygotowanie metadanych w formie plików Excel zgodnie z ustalonymi wytycznymi (w tym m.in.: dostosowywanie, łączenie, porządkowanie, uzupełnianie, przeformułowanie, podmienianie metadanych);
• Integrowanie plików Excel w ramach przygotowania metadanych do importu;
• Porządkowanie w folderach skanów i fotografii zbiorów (m.in.: tworzenie kolekcji, zmiana nazw i rozmiarów);
Powyższe działania będą realizowane przy współpracy ze specjalistami z Działu Sztuki i Działu Dokumentacji Dziedzictwa.

Wymagania

Wymagania niezbędne:
• Doświadczenie w pracy z bazami danych lub doświadczenie w pracy w bazach muzealnych (np. Arche, Mona, Muzeo);
• Dobra znajomość programu Excel.
Wymagania dodatkowe
• Doświadczenie związane z ewidencją i archiwizacją zbiorów;
• Znajomość zagadnień związanych z instytucjami kultury lub projektami związanymi z udostępnianiem zbiorów i cyfryzacją;
• Umiejętność pracy w (cyfrowej) bazie danych w „chmurze” (Dysk Google, Microsoft 365, Microsoft OneDrive).

Oferujemy

Oferujemy:
• pracę w najstarszej publicznej instytucji żydowskiej w Polsce,
• możliwość pracy przy najważniejszej w Polsce kolekcji sztuki żydowskiej, judaików kultowych i przedmiotów ocalałych z Zagłady,
• możliwość poznania działania elektronicznego systemu do zarządzania i ewidencjonowania zbiorami muzealnymi,
• przyjazną atmosferę pracy,
• dogodną lokalizację pracy w centrum Warszawy.

Forma zatrudnienia: umowa zlecenia na okres 3-4 miesięcy. Planowany termin rozpoczęcia pracy: w lutym 2022 r.
Miejsce pracy: w siedzibie ŻIH oraz praca zdalna – zgodnie z ustaleniami z Działem Sztuki ŻIH.
Stanowisko pracy: praca przy komputerze.
Rekrutacja: proces dwuetapowy. Etap pierwszy polegał będzie na przesłaniu CV i ocenie formalnej złożonych aplikacji. Wybrane osoby spełniające wymagania zostaną̨ zaproszone do udziału w drugim etapie rekrutacji, który będzie polegał na rozmowie kwalifikacyjnej w siedzibie ŻIH bądź online.
CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@jhi.pl (w tytule wiadomości proszę podać „Młodszy specjalista/młodsza specjalistka ds. danych muzealnych”) w terminie do dnia 24.01.2022 r.
Informujemy, że skontaktujemy się jedynie z kandydatami/kandydatkami wybranymi na podstawie otrzymanych aplikacji do dnia 31.01.2022 r. Planowany termin rozpoczęcia pracy: w lutym 2022 r.
Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Żydowski Instytut Historyczny im E. Ringelbluma w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji do pracy w ŻIH. Jestem świadoma/y posiadania prawa do cofnięcia udzielonej zgody, dostępu do moich danych i ich poprawiania.”
Z postępowania zostaną wyłączone osoby nie spełniające wymagań niezbędnych.

Pełna informacja o przetwarzaniu danych osobowych dostępna pod adresem: