Stanowisko

MŁODSZY KONSERWATOR ZBIORÓW

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.06 15.06

Słowa kluczowe
  • Film
  • Fotografia
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

• konserwacja i przygotowanie do digitalizacji i udostępniania zbiorów FINA,
• egzekwowanie właściwych warunków przechowywania, digitalizacji, udostępniania i transportu zbiorów
• sporządzanie w systemie cyfrowego archiwum FINA opisów stanu zachowania zbiorów oraz raportów z przebiegu realizowanych prac konserwatorskich (dokumentacji konserwatorskiej)
• nadzór konserwatorski nad przemieszczaniem obiektów w ruchu wewnętrznym i zewnętrznym w przypadkach wymagających udziału konserwatora
• współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi FINA w realizacji powierzonych zadań

Wymagania

• absolwent/ka bądź student/ka ostatniego roku Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, preferowana specjalizacja: konserwacja i restauracja papieru i skóry
• umiejętność pracy pod presją czasu
• umiejętność posługiwania się pakietem Microsoft Office
• znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
• umiejętność pracy samodzielnej oraz współpracy i łatwość nawiązywania relacji ze współpracownikami
• umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy
• staranność i zaangażowanie
Wymagania dodatkowe:
• doświadczenie w pracy w muzeum, archiwum lub bibliotece jako konserwator zbiorów
• znajomość podstawowych zagadnień związanych z konserwacją materiałów fotograficznych
• posługiwanie się programami graficznymi

Oferujemy

- umowa o pracę w nowoczesnej instytucji kultury;
- praca w zaangażowanym i rozwijającym się zespole
- szkolenia w zakresie konserwacji materiałów filmowych
- grupowe ubezpieczenie na życie;
- dodatkowa opieka medyczna;
- karnety sportowe

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie aplikacji do 15.06.2021 r. zawierającej list motywacyjny i CV na adres: Grazyna.Idziak@fina.gov.pl. Informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi kandydatami.
W aplikacji prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu tej oraz przyszłych rekrutacji (zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).