Stanowisko

Konserwator papieru

Umowa
Miasto
Katowice
Województwo
Śląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

11.01 31.01

Słowa kluczowe
  • Muzeum
  • Sztuka

Opis stanowiska

- Konserwacja obiektów wykonanych na podłożu papierowym wraz z pracami dokumentacyjnymi.
- Sporządzanie programów prac konserwatorskich oraz opisów stanów zachowania.
- Opieka konserwatorska nad zbiorami na galeriach wystawowych oraz w magazynach zbiorów.
- Monitoring stanu zachowania obiektów.
- Doradztwo w zakresie zabezpieczania obiektów, w tym warunków eksponowania, sposobów przechowywania i rodzajów opakowań.
- Udział w warsztatach, prelekcjach i innych formach szkolenia, dotyczących problematyki konserwacji papieru.

Wymagania

- Ukończone studia wyższe na kierunku konserwacja papieru i skóry.
- Co najmniej 2 letnie doświadczenie w pracy przy konserwacji papieru.
- Znajomość nowoczesnych technik konserwatorskich.
- Znajomość nowych tendencji w muzealnictwie w zakresie magazynowania oraz pakowania zbiorów.
- Dobra znajomość języka angielskiego lub niemieckiego.
- Swobodne posługiwanie się pakietem Office lub innymi edytorami tekstów.
- Umiejętność pracy w zespole.
- Zaangażowanie w wykonywanie powierzonych obowiązków.
- Sumienność, odpowiedzialność.
- Cierpliwość, skrupulatność, zdolności organizacyjne.
- Umiejętność pracy pod presją czasu.
- Wysoka kultura osobista.

Oferujemy

- Pracę w prestiżowej instytucji kultury.
- Udział w ciekawych i nietypowych projektach.
- Interesującą i satysfakcjonującą pracę.
- Stabilne warunki zatrudnienia

Warunki aplikowania

Zainteresowanych prosimy o złożenie ofert zawierających:

cv
list motywacyjny

w terminie do 31.01.2021 r.

Oferty prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres: rekrutacja@muzeumslaskie.pl, z podanym w tytule wiadomości znakiem referencyjnym: K/MŚ/PKZ

Muzeum skontaktuje się z wybranymi
na podstawie przesłanych aplikacji osobami

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji realizowanego przez Muzeum Śląskie w Katowicach zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Lub

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji obecnego procesu rekrutacji i w zakresie przyszłych procesów rekrutacyjnych realizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

Informujemy, że Administratorem danych jest Muzeum Śląskie z siedzibą w Katowicach ul. T. Dobrowolskiego 1.

Podane dane zbierane są dla potrzeb rekrutacji. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne.