Stanowisko

Kierownik Wydziału Projektów i Wydarzeń Artystycznych

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.09 19.09

Słowa kluczowe
  • Administracja
  • Film
  • Fotografia
  • Literatura
  • Muzeum
  • Muzyka
  • Nowe media
  • Sztuka
  • Teatr
  • Zarządzanie projektem

Opis stanowiska

Instytut Adama Mickiewicza jest państwową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego Polski poprzez inicjowanie międzynarodowej współpracy i wymiany kulturalnej. W ciągu dwudziestu lat swojej działalności IAM zrealizował ponad 6000 wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięło blisko 55 milionów osób. Instytut Adama Mickiewicza jest również wydawcą Culture.pl
Zakres obowiązków:
• kierowanie dużą komórką organizacyjną odpowiedzialną za realizację projektów kulturalnych i artystycznych prowadzonych przez Instytut Adama Mickiewicza, w tym:
o koordynowanie pracy grupy Menedżerów nadzorujących pracę zespołów projektowych,
o nadzór nad opracowywaniem koncepcji realizacyjnych złożonych projektów kulturalnych i artystycznych, a następnie nad ich realizacją - nad tworzeniem, aktualizacją i realizacją harmonogramów, budżetów, dokumentacji i umów, nadzór nad realizacją przedsięwzięć i ich rozliczeniem, przygotowywaniem sprawozdań merytorycznych i finansowych,
o koordynowanie i nadzór nad współpracą z producentami rozwiązań i projektów niezbędnych do pozyskania przy tworzeniu dużych, prestiżowych, międzynarodowych projektów kulturalnych i artystycznych,
o utrzymywanie relacji i współpraca z polskimi i zagranicznymi partnerami, w tym m.in. artystami, menadżerami oraz instytucjami kultury, w zakresie negocjowania zakresu kooperacji i realizacji projektów,
o współpraca z komórkami organizacyjnymi Instytutu Adama Mickiewicza w zakresie komunikacji realizowanych projektów,
o koordynowanie procesu alokacji zespołu do zespołów projektowych,
o nadzór nad zarządzaniem zespołami projektowymi budowanymi w oparciu o strukturę macierzową.

Wymagania

• co najmniej 5 lat doświadczenia w koordynacji i organizacji dużych przedsięwzięć kulturalnych lub artystycznych, w tym międzynarodowych,
• doświadczenie w zarządzaniu dużymi zespołami,
• umiejętność koordynowania pracy grupy Menedżerów nadzorujących pracę zespołów projektowych, zajmujących się przedsięwzięciami na różnych etapach przygotowania/realizacji,
• wykształcenie wyższe – mile widziane w zakresie kultury, sztuki lub pokrewne,
• wiedza na temat zarządzania projektami, poparta praktyką i (mile widziane) udokumentowaną edukacją,
• biegła znajomość języka angielskiego,
• umiejętność współpracy w środowisku międzynarodowym, sprawnej komunikacji interpersonalnej, efektywnego działania pod presją czasu,
• doświadczenie w działaniach z wykorzystaniem prawa zamówień publicznych,
• biegła znajomość środowiska MS Office,
• rzetelność, dbałość o szczegóły,
• wysoka kultura osobista.

Oferujemy

• zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
• możliwość kierowania zespołami zaangażowanych i doświadczonych specjalistów,
• udział w projektach międzynarodowych w obszarze kultury, sztuki i wydarzeń artystycznych,
• możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach oraz innych wydarzeniach edukacyjnych wspierających rozwój zawodowy

W celu zaaplikowania na to stanowisko, prosimy kliknąć w poniższy link lub skopiować poniższy link i otworzyć go w nowym oknie przeglądarki:

Prosimy o przesyłania aplikacji (cv i list motywacyjny) do 19 września 2021 r.