Główna Biblioteka Lekarska im. Stanisława Konopki, poszukuje na stanowisko: Konserwatora papieru, skóry i fotografii

Umowa
Miasto
Warszawa
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

24.01 29.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum

Opis stanowiska

• samodzielne prowadzenie prac konserwatorskich i badań w pracowni konserwatorskiej,
• zapewnienie zbiorom prawidłowych i bezpiecznych warunków przechowywania,
• prowadzenie dokumentacji prac konserwatorskich,
• przygotowanie zbiorów do ekspozycji, użyczenia, digitalizacji lub innego udostępniania,
• zapewnienie odpowiednich warunków przenoszenia, eksponowania i przechowywania zbiorów, w tym monitorowanie warunków klimatycznych,
• okresowa kontrola stanu zachowania zbiorów,
• prowadzenie dokumentacji stanu zachowania zbiorów zgodnie z obowiązującymi przepisami,
• kontrola zaopatrzenia i prowadzenie ewidencji środków chemicznych i materiałów wykorzystywanych w pracowni konserwatorskiej.

Wymagania

• wykształcenie wyższe kierunkowe tj. konserwacja dzieł sztuki, specjalizacja papier i skóra zabytkowa,
• minimum roczne, udokumentowane doświadczenie w konserwacji zbiorów na podłożu papierowym,
• znajomość podstawowych wymogów konserwatorskich oraz zasad bezpieczeństwa i ochrony zbiorów,
• znajomość zasad magazynowania zbiorów i wystawiennictwa,
• umiejętność organizowania pracy własnej oraz zaangażowanie w powierzane zadania,
• umiejętność pracy w zespole, komunikatywność,
• znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego.

Oferujemy

• umowa o pracę,
• pracę w zaangażowanym zespole,
• możliwość rozwoju zawodowego.

Warunki aplikowania

* CV,
*List motywacyjny.
Prosimy przesłać w formie elektronicznej na adres: rekrutacja@gbl.waw.pl
Proszę, aby w treści dokumentów rekrutacyjnych umieścili Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych.