Stanowisko

Członek Załogi Łubniańskiego Ośrodka Kultury

Umowa
staż / praktyki / wolontariat
Miasto
Łubniany
Województwo
Opolskie
Wykształcenie
policealne / średnie / wyższe / zawodowe
Czas trwania oferty

01.06 31.08

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Edukacja
  • Film
  • Fotografia
  • Grafika
  • Literatura
  • Marketing
  • Muzyka
  • Nowe media
  • Sztuka

Opis stanowiska

Wakacje w kulturze to gorący czas - szczególnie w czasie jej otwierania po obostrzeniach pandemicznych!
Pracujemy pełną parą, a jak wiadomo:
To para, co z kotła rurami do tłoków, a tłoki kołami ruszają z dwóch boków. I gnają, i pchają, i pociąg się toczy, bo para te tłoki wciąż tłoczy i tłoczy. Pędzimy, na semaforach zielone światła i nikt nas nie zatrzyma! Ale czy ktoś pomoże? Mamy nadzieję, że Ty!

O Łubniańskim Ośrodku Kultury można powiedzieć krótko - mały, ale wariat. Pod Opolem, w gminie wiejskiej, próbujemy ogarnąć czas dzieciom i dorosłym, szczególnie w wakacje. Każda para rąk przyda się na naszym pokładzie. Jeśli masz ochotę spróbować - aplikuj. Zapewniamy jazdę bez trzymanki, jak na znakomitym rollercosterze.

W trakcie stażu/wolontariatu poznasz pracę biblioteki, ośrodka kultury, zobaczysz jak tworzyć plany i prowadzić półkolonie... tak ten opis stanowiska mógłby się zaczynać. A gdybyśmy zaproponowali Tobie tworzenie tych wydarzeń? Pilotowanie projektu, przygotowanie zajęć i ich poprowadzenie? Kto powiedział, że nie można? Do odważnych świat należy! Jedno jest pewne - Łubniański Ośrodek Kultury ma solidne fundamenty, więc na pewno nie będziesz podpierał ścian!

Wymagania

Jakie mamy wymagania? Parafrazując Wyspiańskiego, życzylibyśmy sobie, by się Tobie chciało chcieć. Miej zapał do pracy, głowę pełną pomysłów, umiejętność płynięcia pod prąd i pokonywania trudności - oczywiście z naszym wsparciem.

Jeśli Twoje zainteresowania kołują wokół kultury, sztuki, pracy z dziećmi - to masz od nas zgodę na start! Oderwij się od codzienności, wzbij się na poziom swojej kreatywności i dołącz do nas! Samolotu linii ŁOK nie będziesz musiał pilotować sam - pomoże Ci w tym nasza załoga. Nie bój się, że będziesz musiał robić jej kawę... Przecież zabierzemy Ciebie na pokład ŁOK w zupełnie innym celu!
Daj się skusić i rusz z nami w podróż!

Pamiętaj - posłuchaj Mistrza Reportażu, Ryszarda Kapuścińskiego - "Podróż nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy". To nasze motto pracy w kulturze. A jakie jest Twoje?

U nas, jak na pokład samolotu przystało, przyda się otwartość, umiejętność komunikacji, znajomość języka obcego. Czy wymagamy doświadczenia? Nie! Jak wyglądałby dzisiaj świat, gdyby ktoś od Braci Wright żądał ilości wylatanych godzin?

P.S. Z nami jak z dziećmi... więc masz może masz kurs opiekuna kolonijnego?

Oferujemy

Gwarantujemy - każdego dnia, gdy będziesz w naszym Zespole, otrzymasz jego wsparcie (to nie truizm - tak na serio jest!).
Oferujemy też nasze otwarte umysły na Twoje pomysły!
Mamy nadzieję, że przygotujemy dla Ciebie niezłą wakacyjną przygodę, w trakcie której nie spojrzysz na zegarek, a na zakończenie krzykniesz "Ja chcę jeszcze raz!". Marzenia wypowiedziane głośno mają tendencję do spełniania się. Bierzemy to pod uwagę!

Aplikacje możesz składać drogą e-mail na adres lodzk@lubniany.pl