Stanowisko

Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Otwock
Województwo
Mazowieckie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

24.11 15.12

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:
 udostępnianie i opracowywanie zbiorów bibliotecznych w systemie MATEUSZ;
 udzielanie informacji katalogowych, bibliograficznych i bibliotecznych;
 monitorowanie terminowości zwrotów materiałów bibliotecznych;
 obsługa użytkowników komputerów i sprzętu biurowego;
 konserwacja księgozbioru;
 organizowanie i realizowanie różnych form upowszechnienia czytelnictwa służących popularyzowaniu książki, wiedzy i nauki wśród różnych grup społecznych;
 nawiązywanie współpracy z instytucjami partnerskimi.

Wymagania

WYMAGANIA:
 wykształcenie: wyższe;
 ogólna wiedza z zakresu literatury oraz rynku nowości wydawniczych;
 predyspozycje do organizowania i prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej (mile widziane doświadczenie w tym zakresie);
 biegła obsługa komputera w zakresie pakietu Office, atutem będzie umiejętność obsługi programu bibliotecznego Mateusz oraz programów graficznych.

WYMAGANIA DODATKOWE:
 znajomość przepisów dotyczących funkcjonowania bibliotek publicznych;
 umiejętność pracy w zespole i na samodzielnym stanowisku, dobra organizacja pracy;
 umiejętność nawiązywania kontaktów społecznych i wysoka kultura osobista;
 kreatywność;
 mile widziane doświadczenie w pisaniu i realizowaniu projektów bibliotecznych oraz znajomość obsługi portali społecznościowych, prawo jazdy kat. B, doświadczenie pedagogiczne, biblioteczne oraz z animacji kultury.

Oferujemy

OFERUJEMY:
 zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na cały etat (umowa na okres próbny);
 ciekawą pracę i możliwość zdobycia cennego w doświadczonym zespole;
 motywujący system wynagrodzeń;
 możliwość rozwoju zawodowego.

Osoby zainteresowanie ofertą prosimy o przesłanie CV, opcjonalnie listu motywacyjnego (wraz z klauzulą zgody na przetwarzanie danych osobowych) na adres e-mail: rekrutacja@bibliotekaotwock.pl lub dostarczenie do siedziby Biblioteki ul. Andriollego 45, 05-400 Otwock w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Rekrutacja”.
Na oferty czekamy do 15.12.2021 r. do godziny 16:00
Informujemy, że skontaktujemy się telefonicznie tylko z wybranymi kandydatami.

KLAUZULA ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb rekrutacji na stanowisko bibliotekarza przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Otwocku zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (EU) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.”