Stanowisko

Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

22.01 14.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Muzeum

Opis stanowiska

NAJWAŻNIEJSZE ZADANIA
• opracowanie formalne i rzeczowe oraz skatalogowanie zbiorów bibliotecznych
• przygotowanie zbiorów bibliotecznych do udostępniania, w tym wprowadzenie pozycji księgozbioru do systemu komputerowego Progman Biblioteka Publiczna.
• monitorowanie rynku wydawniczego pod kątem profilu zbiorów bibliotecznych, zgłaszanie propozycji zakupów.
• skompletowanie listy publikacji dotyczących Gdańska za okres zamknięcia biblioteki w porozumieniu z działami merytorycznym (lata ok. 2010 – 2015)
• czuwanie nad stanem zachowania i dbałość o właściwe przechowywanie powierzonych sobie zbiorów bibliotecznych

Wymagania

WYMOGI WOBEC KANDYDATÓW
• wykształcenie wyższe kierunkowe lub pokrewne
• doświadczenie pracy w charakterze bibliotekarza
• praktyczna znajomość standardów opracowania bibliograficznego zbiorów
• umiejętność samodzielnego katalogowania książek, artykułów z czasopism, prac zbiorowych (opracowanie formalne, przedmiotowe i magazynowe)
• znajomość pracy w zintegrowanych systemach bibliotecznych
• biegła obsługa komputera
• odpowiedzialność, samodzielność, rzetelność

Oferujemy

FORMA ZATRUDNIENIA
• umowa o pracę na zastępstwo
• wymiar, system i godziny czasu pracy do uzgodnienia

Warunki aplikowania

REKRUTACJA
• Oferty zawierające CV ze zdjęciem, adresem poczty elektronicznej do kontaktów w sprawach rekrutacji i zgodą na przetwarzanie danych osobowych oraz list motywacyjny należy przesłać wyłącznie pocztą elektroniczną w terminie do dnia 14 lutego 2020 na adres k.wilewska[at]muzeumgdansk.pl
• Przewiduje się zatrudnienie jednej osoby natychmiast po zakończeniu procesu rekrutacyjnego.
• Muzeum Gdańska zastrzega sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.
• Dyrektor Muzeum Gdańska może podjąć decyzję o unieważnieniu rekrutacji bez podawania przyczyny.