Stanowisko

Bibliotekarz Systemowy

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

25.05 26.06

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Główne obowiązki to m.in.:
• nadzór nad prawidłowym działaniem programu bibliotecznego do obsługi zbiorów i czytelników,
• proponowanie rozwiązań systemowych najkorzystniejszych dla Biblioteki,
• nadzorowanie wdrażania aktualizacji programu bibliotecznego do obsługi zbiorów i czytelników,
• koordynacja prac w bibliotecznym programie obsługi zbiorów i czytelników pomiędzy działami i filiami WiMBP w Gdańsku,
• pomoc instrukcyjno-szkoleniowa w zakresie funkcjonowania bibliotecznego programu obsługi zbiorów i czytelników,
• współpraca z Administratorem Sieci WiMBP w Gdańsku i producentem oprogramowania,
• opracowywanie rocznych i cząstkowych planów pracy Bibliotekarza Systemowego,
• sporządzanie sprawozdań oraz innych informacji dotyczących funkcjonowania,
• przestrzeganie zasad gospodarki materiałami bibliotecznymi

Wymagania

Od kandydatów oczekujemy:
• znajomości bibliotecznych systemów informatycznych,
• wiedzy z zakresu bibliotekarstwa i informacji naukowej
• umiejętności prowadzenia szkoleń z zakresu obsługi bibliotecznych programów komputerowych,
• umiejętności negocjacyjnych, budowania relacji ze współpracownikami wewnątrz i na zewnątrz instytucji,
• wysokiej kultury osobistej, sumienności, dokładności
Dodatkowymi atutami będą:
• znajomość bibliotecznego systemu komputerowego PATRON
• doświadczenie na analogicznym stanowisku

Oferujemy

Na stanowisku pracy oferujemy:
• stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę w wymiarze 1,0 etatu,
• pracę od poniedziałku do piątku – 40 godzin tygodniowo - 8 godzin dziennie,
• wynagrodzenie miesięczne – pensja zasadnicza od 5 200 zł brutto + ewentualny dodatek stażowy,
• atrakcyjne miejsce pracy: budynek główny WiMBP - Targ Rakowy 5/6;
• stanowisko samodzielne,
• przyjazne środowisko pracy,
• podnoszenie kwalifikacji zawodowych,
• świadczenia pozapłacowe: dopłaty do wypoczynku, kasa zapomogowo-pożyczkowa, nagrody jubileuszowe

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym po adresem: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „Bibliotekarz Systemowy” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów prosimy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów zastrzegamy sobie prawo skontaktowania się wyłącznie z wybranymi kandydatami celem zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj: http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.