Bibliotekarz – pracownik filii bibliotecznej (Biblioteka Pilotów) – umowa na zastępstwo

Umowa
etat
Wynagrodzenie

od 3165 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

26.01 07.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata do pracy na stanowisku bibliotekarskim – Pracownika Biblioteki Pilotów (umowa na zastępstwo).

Biblioteka Pilotów mieści się w gdańskiej dzielnicy Zaspa przy ul. Pilotów 3 i jest otwarta dla czytelników w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9:00 – 19:00, środa, sobota: 9:00 – 15:00. Sześcioosobowy zespół biblioteki pracuje w systemie dwuzmianowym.
Księgozbiór Biblioteki Pilotów składa się z książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników. Filia oferuje również audiobooki, przegląd czasopism oraz stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do internetu. Czytelnicy mają możliwość skorzystania z wi-fi, drukarki i ksero. Ponadto biblioteka, oprócz tradycyjnych funkcji bibliotecznych, prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną – posiada bogatą ofertę zajęć i warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Nowo zatrudniony pracownik poza pracami bibliotekarskimi będzie również odpowiedzialny za realizację działań kulturalno-oświatowych skierowanych do dzieci i młodzieży lub seniorów.

Ponadto kandydatów powinny cechować: umiejętność organizacji pracy własnej, umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie, wysoka kultura osobista, pracowitość, sumienność i zaangażowanie oraz umiejętność pracy w zespole kilkuosobowym.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki Pilotów oczekujemy:
• wykształcenia wyższego,
• kwalifikacji i umiejętności pedagogicznych,
• znajomości rynku wydawniczego,

a także:
• umiejętności animacyjnych,
• kreatywności.

Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
• znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
• doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także seniorami,
• doświadczenie w zakresie animacji kultury,
• doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Biblioteki Pilotów:
• praca w ramach umowy o pracę na zastępstwo (przynajmniej do października/listopada 2021 r.),
• praca od poniedziałku do soboty w przedziale czasowym 7:30 – 19:00, przeciętnie 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem,
• wynagrodzenie miesięczne – od 3.165,00 zł brutto,
• praca w zespole 6-osobowym,
• miejsce pracy: Biblioteka Pilotów, ul. Pilotów 3, Gdańsk.

Przewidywany termin zatrudnienia – luty 2021 roku.

Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Małgorzata Lulla – Kierownik Biblioteki Pilotów pod numerem telefonu 58 556-57-02 lub droga mailową: malgorzata_lulla@wbpg.org.pl.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „praca – Biblioteka Pilotów” w temacie wiadomości).

Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 lutego 2021 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj: http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.