Bibliotekarz – Pracownik filii bibliotecznej (Biblioteka na Fali)

Umowa
etat
Wynagrodzenie

od 3165 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

19.02 07.03

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata do pracy na stanowisku bibliotekarskim – Pracownika Biblioteki na Fali.

Biblioteka na Fali mieści się na gdańskim Przymorzu przy ul. Jagiellońskiej 8. Dla czytelników otwarta jest w godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 9.00-19.00, środa, sobota 9.00-15.00. Czteroosobowy zespół biblioteki pracuje w systemie dwuzmianowym.
Nasz starannie dobrany księgozbiór składa się z książek dla dzieci, młodzieży, dorosłych, audiobooków i wybranych czasopism.
Czytelnicy mają do dyspozycji 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz drukarki.
Biblioteka prowadzi też liczne spotkania kulturalne i edukacyjne dla dzieci i dorosłych.
Do naszego zespołu poszukujemy osoby chętnej do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym oraz zaangażowanej w organizację spotkań dla dorosłych, posiadającej interesujące pomysły na organizację wydarzeń, które mogłyby stać się inspiracją do pisania projektów z zakresu działalności kulturalnej.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki na Fali oczekujemy:
• wykształcenia wyższego - humanistycznego (mile widziane wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim),
• dobrej znajomości rynku wydawniczego,
• umiejętności pedagogicznych.
Przyszłego pracownika powinna także cechować:
• umiejętność organizacji pracy własnej,
• umiejętność pracy w zespole,
• punktualność,
• kreatywność.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
• doświadczenie w zakresie animacji kultury,
• doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą,
• doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem.

Poszukujemy osób o wysokiej kulturze osobistej, umiejętnościach interpersonalnych na wysokim poziomie, pracowitych, sumiennych i zaangażowanych.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Biblioteki na Fali:
• praca w ramach umowy o pracę,
• praca od poniedziałku do soboty w przedziale czasowym 7:30 – 19:00; przeciętnie 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem,
• wynagrodzenie miesięczne – od 3.165 zł brutto (+ ewentualny dodatek stażowy),
• praca w zespole 4-osobowym,
• miejsce pracy: Biblioteka na Fali – Filia nr 9, ul. Jagiellońska 8, Gdańsk.

Przewidywany termin zatrudnienia: marzec/kwiecień 2021 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy oraz planowanych działań Biblioteki na Fali, a także oczekiwań wobec kandydatów udziela Pani Beata Snarska – Kierownik Biblioteki na Fali - telefonicznie pod numerem 58 553 05 51lub drogą mailową: beata_snarska@wbpg.org.pl.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „praca – Biblioteka na Fali” w temacie wiadomości).

Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 7 marca 2021 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.