BIBLIOTEKARZ / PRACOWNIK FILII BIBLIOTECZNEJ – AMERICAN CORNER

Umowa
etat
Wynagrodzenie

od 2820 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

23.01 02.02

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata na stanowisko bibliotekarskie - Pracownika American Corner.

American Corner - jednostka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - to biblioteka w stylu amerykańskim i jednocześnie centrum kulturalne dążące do wzrostu wzajemnego poznania i zrozumienia Polski i Stanów Zjednoczonych poprzez realizację programów i wykorzystanie źródeł o Stanach Zjednoczonych, a także przy wsparciu środków amerykańskich.
Aktywność American Corner skupia się wokół pięciu głównych obszarów: nauki języka angielskiego, doradztwa w zakresie możliwości pobierania edukacji w Stanach Zjednoczonych, programów kulturalnych, angażowania absolwentów amerykańskich programów stypendialnych w działalność AC, oraz rozpowszechniania informacji na temat Stanów Zjednoczonych poprzez oferowanie licznych zasobów – książek, filmów fabularnych i dokumentalnych.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika American Corner oczekujemy:
• wykształcenia wyższego,
• dobrej znajomości języka angielskiego – minimum na poziomie B1 (kandydat/ka powinien sobie radzić z większością sytuacji komunikacyjnych w stopniu średnio - zaawansowanym
i rozumieć podstawowe wątki przekazu zawartego w wypowiedziach),
• umiejętności organizacyjnych i planowania pracy,
• umiejętności sprawnego poruszania się w obszarach mediów społecznościowych
(Facebook, Twitter, Instagram),
• dobrze rozwiniętych umiejętności interpersonalnych oraz wysokiej kultury osobistej.

Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
• znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
• doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika American Corner:
• praca od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu, jednak ze względu na charakter działalności American Corner możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych,
• wynagrodzenie miesięczne – od 2.820 zł brutto (+ ewentualny dodatek stażowy),
• praca w zespole 2-osobowym (kierownik + pracownik),
• miejsce pracy: Budynek Główny Biblioteki, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk-Śródmieście,
• możliwa konieczność wyjazdów służbowych na koszt pracodawcy a także Ambasady USA.

Przewidziany termin zatrudnienia to luty 2020 r.

Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Dominika Dowgiert – Kierownik American Corner pod numerem telefonu 58 301-08-00 lub drogą mailową pod adresem dominika_dowgiert@wbpg.org.pl.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik AC” w temacie wiadomości).

Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 2 lutego 2020 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.

Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.