Stanowisko
BIBLIOTEKARZ – KIEROWNIK FILII BIBLIOTECZNEJ – AMERICAN CORNER
Umowa
etat
Wynagrodzenie

od 3800 PLN brutto

Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.09 25.09

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
  • Literatura
  • Nowe media
Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata na stanowisko Kierownika American Corner.

American Corner - jednostka Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - to biblioteka w stylu amerykańskim i jednocześnie centrum kulturalne, którego głównym celem jest przybliżanie ogólnej wiedzy na temat kultury i trendów społecznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
Aktywność American Corner skupia się wokół pięciu głównych obszarów: nauki języka angielskiego, doradztwa w zakresie edukacji w Stanach Zjednoczonych, programów kulturalnych, angażowania absolwentów amerykańskich programów stypendialnych w działalność biblioteki, oraz rozpowszechniania informacji na temat Stanów Zjednoczonych poprzez oferowanie licznych zasobów – książek, audiobooków, informatorów, filmów fabularnych i dokumentalnych.

Zadaniami Kierownika American Corner będą zaplanowanie, organizacja i koordynacja jego działań, w szczególności tworzenie, upowszechnianie oraz ewaluację programów i wydarzeń promujących American Corner i jego zasoby. Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za podtrzymywanie dobrych relacji i sprawnej współpracy pomiędzy Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku a Ambasadą USA w Warszawie, jak również między lokalnymi agencjami, firmami, szkołami i organizacjami zainteresowanymi nawiązaniem współpracy z podmiotami na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Kierownika American Corner oczekujemy:
• wykształcenia wyższego,
• minimum dwuletniego doświadczenia w pracy zawodowej – najchętniej na podobnym stanowisku,
• bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, a także języka polskiego umożliwiającej skuteczne komunikowanie się w mowie i piśmie,
• dobrej znajomości programów MS Office,
• ogólnej wiedzy na temat historii Stanów Zjednoczonych i polityki, zwyczajów, zagadnień socjologicznych, kultury i systemu edukacji kraju,
• umiejętności oceny zainteresowania społeczeństwa tematyką Stanów Zjednoczonych,
• umiejętności sporządzania raportów oraz ewidencji,
• umiejętności ustalania priorytetów i planowania pracy.

Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
• znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
• doświadczenie w pracy o podobnym charakterze, w szczególności na stanowisku kierowniczym,
• umiejętność i doświadczenie w planowaniu i dysponowaniu budżetem kierowanej jednostki,
• „duch przedsiębiorczości” pozwalający poszukiwać i wykorzystywać dodatkowe źródła finansowania dla działań kierowanej jednostki,
• doświadczenie w pracy z młodzieżą oraz dziećmi.

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Kierownika American Corner:
• praca od poniedziałku do piątku, 8 godzin dziennie, jednak ze względu na charakter działalności American Corner możliwa jest konieczność pracy w godzinach wieczornych lub w weekendy,
• wynagrodzenie miesięczne – w zależności od kwalifikacji, doświadczenia i stażu pracy: wynagrodzenie zasadnicze od 3200 do 3800 zł + dodatek stażowy (od 5% do 30% wynagrodzenia zasadniczego) + dodatek funkcyjny 600 zł,
• praca w zespole 2-osobowym (kierownik + pracownik)
• miejsce pracy: Budynek Główny Biblioteki, Targ Rakowy 5/6, Gdańsk-Śródmieście,
• możliwa konieczność wyjazdów służbowych na koszt pracodawcy a także Ambasady USA.

Przewidywany termin zatrudnienia: październik 2020 r.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy oraz o strukturze organizacyjnej WiMBP w Gdańsku udziela Pani Bożena Orczykowska pod numerem telefonu 501 664072 lub drogą mailową pod adresem bozena_orczykowska@wbpg.org.pl.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „kierownik AC” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości – w okresie najbliższych 3 miesięcy.
Na Państwa zgłoszenia czekamy 25 września 2020 roku.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Przewidujemy możliwość przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych w sposób zdalny.
Zespół rekrutujący na stanowisko Kierownika American Corner tworzą przedstawiciele Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz przedstawiciele Ambasady USA. Reprezentant Ambasady uczestniczy w ostatnim etapie rekrutacji, tj. bierze czynny udział w ostatniej rozmowie kwalifikacyjnej. Przedstawiciel Ambasady USA nie otrzymuje do wglądu przesłanych Bibliotece dokumentów aplikacyjnych, a wszelkie dane osobowe kandydata może uzyskać tylko bezpośrednio od kandydata w trakcie rozmowy. Wyrażenie przez Państwa zgody na udział w takiej rozmowie jest równoznaczne z akceptacją obecności przedstawiciela Ambasady.