Stanowisko
Bibliotekarka/Bibliotekarz
Umowa
etat
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

19.11 05.12

Słowa kluczowe
  • Biblioteka
Opis stanowiska

Główne zadania na stanowisku:
•profesjonalna obsługa czytelników,
•prace nad opracowywaniem i udostępnianiem księgozbioru,
•tworzenie i organizacja spotkań autorskich, warsztatów oraz spotkań edukacyjnych

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki Ratuszowej oczekujemy:
•wykształcenia wyższego (mile widziane wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim),
•umiejętności pracy z dziećmi i młodzieżą oraz seniorami,
•doświadczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych i animacji kultury,
•znajomości rynku wydawniczego,
•rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych,
•umiejętności organizacji pracy własnej oraz pracy w zespole,
•kreatywności, chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów /projektów.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•znajomość bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
•doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem,
•umiejętności sprawnego poruszania się w obszarach mediów społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram),
•znajomość programu graficznego CANVA,
•znajomość programów i aplikacji wykorzystywanych w pracy z młodzieżą,
•znajomość nowoczesnych technologii (VR, robotyka itp.).

Oferujemy

Oferujemy:
•zatrudnienie w ramach umowy o pracę,
•elastyczną dwuzmianową pracę od poniedziałku do soboty w przedziale czasowym 7:30 – 19:00, przeciętnie 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu wg. ustalanego harmonogramu,
•wynagrodzenie miesięczne – od 3 300 zł brutto + ewentualny dodatek stażowy,
•stabilną pracę w kreatywnym, 7-osobowym zespole,
•możliwość rozwoju zawodowego przez szkolenia i udział w konferencjach

Warunki aplikowania

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 5 grudnia 2021 roku.
Przewidywany termin zatrudnienia - styczeń 2022 roku.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Anna Walkowiak – Kierownik Biblioteki Ratuszowej pod nr telefonu 58 309-41-16 lub drogą mailową: anna_walkowiak@wbpg.org.pl.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik – Biblioteka Ratuszowa” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece