Stanowisko

Bibliotekarka/Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

08.10 25.10

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata na stanowisko bibliotekarskie – Pracownika Biblioteki pod Żółwiem.
Biblioteka pod Żółwiem to filia WiMBP w Gdańsku, której celem jest udostępnianie atrakcyjnego, aktualnego i wartościowego księgozbioru oraz zapewnienie bogatej oferty kulturalnej.
Biblioteka oferuje regularnie uzupełniane nowości książkowe, ze szczególnym naciskiem na ambitną polską i zagraniczną twórczość wysokoartystyczną, reportaże, a także najpoczytniejsze tytuły literatury popularnej. Na półki trafiają ważne pozycje z zakresu nauk humanistycznych. Zbiory Biblioteki pod Żółwiem to również audiobooki, płyty z muzyką oraz kolekcja ambitnych komiksów dla dorosłych.
Oferta kulturalna Biblioteki pod Żółwiem to min. Projekt Edukacji Filmowej, warsztaty pisarskie „PiszMy”, Scena poezji Biblioteki pod Żółwiem, Dyskusyjny Klub Książki. Współpracujemy z instytucjami kulturalnymi, obywatelskimi i społecznymi oraz aktywnie włączamy się w różnorodne projekty takie jak Europejska Noc Muzeów i Europejski Poeta Wolności.

Do zadań pracownika należało będzie min.:
• prowadzenie Dyskusyjnego Klubu Książki
• obsługa czytelników
• prace nad opracowywaniem i udostępnianiem księgozbioru
• tworzenie i organizacja spotkań autorskich, warsztatów

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki pod Żółwiem oczekujemy:
• wykształcenia wyższego (preferowane: filologia polska, socjologia, etnografia, psychologia, kulturoznawstwo, dziennikarstwo),
• doświadczenia w organizacji wydarzeń kulturalnych i animacji kultury,
• wiedzy z zakresu współczesnej literatury oraz rynku wydawniczego,
• rozwiniętych umiejętności interpersonalnych, komunikacyjnych,
• kreatywności, chęci do nauki oraz rozwijania własnych pomysłów /projektów,
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
• praktyka w zakresie promocji wydarzeń kulturalnych,
• umiejętność redagowania tekstów,
• znajomość programu graficznego CANVA
• komunikatywna znajomość języka angielskiego,
• doświadczenie w obsłudze klienta /pracy z czytelnikiem.

Oferujemy

Oferujemy:
• stabilną pracę w kreatywnym, trzyosobowym zespole,
• dwuzmianowy, elastyczny tryb pracy dostosowany do potrzeb pracowników,
• możliwość rozwoju zawodowego przez szkolenia, konferencje
Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Biblioteki pod Żółwiem:
• praca od poniedziałku do piątku w przedziale czasowym 7:30 – 18:00;
soboty w przedziale czasowym 7:30 – 15:00; 8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem,
• wynagrodzenie miesięczne – od 3 160 brutto (+ ewentualny dodatek za staż pracy),
• miejsce pracy: Biblioteka pod Żółwiem, ul. Św. Ducha 111/113, Gdańsk.

Warunki aplikowania

Na Państwa zgłoszenia czekamy do 25 października 2021 roku.
Przewidywany termin zatrudnienia – listopad 2021 roku.
Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Magdalena Szwabowicz - Kierownik Biblioteki pod Żółwiem pod numerem telefonu 58 301-10-28 lub droga mailową magdalena_szwabowicz@wbpg.org.pl
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „pracownik BPŻ” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.