Stanowisko

Bibliotekarka/Bibliotekarz

Umowa
Miasto
Gdańsk
Województwo
Pomorskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.09 15.09

Słowa kluczowe
  • Biblioteka

Opis stanowiska

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata do pracy na stanowisku bibliotekarskim – Pracownika Biblioteki Niedźwiednik.
Biblioteka Niedźwiednik mieści się przy ul. Podkarpackiej 1. Dla czytelników otwarta jest w następujących godzinach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00 – 18:00, środa, 9:00 – 15:00.
Księgozbiór Biblioteki Niedźwiednik obejmuje zbiory dla dzieci, młodzieży i dorosłych czytelników, również w formie audiobooków. W filii udostępniane są czasopisma: Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, Polityka, Twój Styl.
W Bibliotece można skorzystać z komputerów z dostępem do Internetu, punktu ksero, możliwości wydruku komputerowego. Dla osób z urządzeniami przenośnymi dostępna jest sieć Wi-Fi.
Organizowane są spotkania autorskie, warsztaty i wystawy.
Do zespołu Biblioteki Niedźwiednik poszukujemy osoby, która poza pracami bibliotekarskimi będzie również odpowiedzialna za realizację działań kulturalno-oświatowych skierowanych do dzieci i młodzieży lub seniorów.
Kandydatów powinny cechować: umiejętność organizacji pracy własnej, umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie, wysoka kultura osobista, pracowitość, umiejętność pracy w niewielkim zespole, cierpliwość, umiejętność słuchania oraz empatia.

Wymagania

Od kandydatów na stanowisko Pracownika Biblioteki Niedźwiednik oczekujemy:
•wykształcenia wyższego,
•umiejętności pedagogicznych,
•umiejętności animacyjnych,
•znajomości rynku wydawniczego,
•zaangażowania,
•sumienności.
Dodatkowymi atutami kandydata będą:
•wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
•znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa),
•umiejętność obsługi urządzeń biurowych i audiowizualnych,
•doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także seniorami,
•doświadczenie w zakresie animacji kultury,
•doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem.

Oferujemy

Pracownikom Biblioteki Niedźwiednik oferujemy:
•pracę w ramach umowy o pracę,
•wynagrodzenie miesięczne – od 3.160,00 zł brutto,
•praca w zespole 3-osobowym,
•miejsce pracy: Biblioteka Niedźwiednik, ul. Podkarpacka 1, Gdańsk.

Przewidywany termin zatrudnienia – wrzesień 2021.

Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Pani Anna Szrambek – Kierownik Biblioteki Niedźwiednik pod numerem telefonu 58 524 00 28 lub drogą mailową: anna_szrambek@wbpg.org.pl.
Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: praca@wbpg.org.pl (z dopiskiem „praca – Biblioteka Niedźwiednik” w temacie wiadomości).
Do przesłanych dokumentów należy załączyć pierwszą lub obie klauzule (w zależności od decyzji kandydata):
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, innych niż wymagane w ogłoszeniu o naborze, w celach związanych z prowadzoną rekrutacją, w tym także na przetwarzanie mojego wizerunku do celów rekrutacyjnych.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z rekrutacjami organizowanymi w przyszłości przez okres 3 miesięcy.
Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 września 2021 r.
Po weryfikacji Państwa dokumentów wybrani kandydaci zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu rekrutacji.
Zasady rekrutacji pracowników na wolne stanowiska pracy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku znajdą Państwo tutaj http://www.wbpg.org.pl/tresc/zasady-rekrutacji-pracownikw-na-wolne-stanowiska-pracy-w-wojewdzkiej-i-miejskiej-bibliotece.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przyjmuję do wiadomości że:
Administrator danych
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, które dane osobowe będą przetwarzane oraz w jakim celu, i jakimi sposobami, jest Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, email: wbp@wbpg.org.pl.