Stanowisko

Asystent w Dziale Naukowym

Umowa
Miasto
Gniezno
Województwo
Wielkopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

20.01 05.02

Słowa kluczowe
  • Muzeum

Opis stanowiska

- prace związane z ewidencjonowaniem zabytków znajdujących się w zbiorach Muzeum, w tym pozyskiwaniem, gromadzeniem, opracowywaniem oraz ich upowszechnianiem według zasad funkcjonujących w muzeach
- realizacja wystaw czasowych w tym również autorskich pomysłów
- prace związane z pozyskiwaniem środków finansowych na prowadzenie działalności naukowej
- nadzór merytoryczny nad działaniami związanymi z popularyzowaniem wiedzy o wczesnym średniowieczu za pośrednictwem strony internetowej oraz mediów społecznościowych

Wymagania

- wykształcenie wyższe II lub III stopnia w dziedzinie archeologii
- znajomość co najmniej jednego języka obcego, nowożytnego na poziomie komunikacyjnym
- znajomość zasad funkcjonowania administracji samorządowej i instytucji muzealnych
Kwalifikacje i umiejętności dodatkowe:
- publikacje naukowe lub popularnonaukowe
- uprawnienia do prowadzenia badań wykopaliskowych
- znajomość ustaw i rozporządzeń związanych z ochroną zabytków
- dodatkowo ukończony kierunek Historia lub pokrewny
- obsługa programów graficznych (np. Corel, Photoshop)
- umiejętność administrowania treścią w Internecie

Oferujemy

- ciekawą pracę w rozwijającej się instytucji kultury
- stabilne zatrudnienie
- wynagrodzenie adekwatne do umiejętności i doświadczenia zawodowego
- pakiet świadczeń socjalnych i motywacyjnych
- możliwość rozwoju zawodowego

Wymagane dokumenty należy przesłać wyłącznie mailowo na adres: grazyna.burzanska@muzeumgniezno.pl w terminie do dnia 5 lutego 2021 r.