Stanowisko

Asystent/adiunkt w Dziale Edukacji MNWr

Umowa
Miasto
Wrocław
Województwo
Dolnośląskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

01.12 15.01

Słowa kluczowe
  • Edukacja
  • Muzeum

Opis stanowiska

• organizowanie i prowadzenie autorskich zajęć i projektów edukacyjnych w formie lekcji muzealnych, wykładów, warsztatów i seminariów dla uczniów, studentów i dorosłych
• przygotowywanie materiałów dydaktycznych dla uczestników projektów edukacyjnych
• realizacja i koordynacja działań kulturalnych o charakterze ciągłym i eventowym
• oprowadzanie po ekspozycji stałej i wystawach czasowych grup zwiedzających w języku polskim i angielskim, ewentualnie niemieckim
• inicjowanie i organizowanie współpracy z instytucjami kultury i szkołami we Wrocławiu i na terenie Dolnego Śląska oraz popularyzowanie działalności edukacyjnej Muzeum w środowiskach nauczycielskich
• udział w seminariach, warsztatach i konferencjach dotyczących problematyki muzealnej, szczególnie edukacji muzealnej, mające na celu podnoszenie własnych kwalifikacji oraz kwalifikacji uczestników

Wymagania

• wykształcenie wyższe humanistyczne (magisterskie), najlepiej z zakresu: historii sztuki, kulturoznawstwa, pedagogiki, edukacji artystycznej
• doświadczenie w realizacji autorskich zajęć edukacyjnych
• doświadczenie w przygotowywaniu i koordynowaniu działań eventowych
• sprawne posługiwanie się słowem mówionym i pisanym
• bardzo dobra znajomość języka angielskiego umożliwiająca prowadzenie zajęć i wykładów w tym języku
• mile widziana znajomość języka niemieckiego
• łatwość nawiązywania kontaktów z dużymi grupami publiczności
• umiejętność pracy zespołowej
• kreatywność w dziedzinie działań edukacyjnych (tworzenie scenariuszy działań, kart pracy i innych wydawnictw edukacyjnych związanych z wystawami oraz kolekcjami sztuki muzeum)
• wysoka kultura osobista
• mile widziana znajomość specyfiki pracy w instytucji kultury
• dyspozycyjność pod względem możliwości pracy edukacyjnej w określone dni weekendowe (prowadzenie zajęć lub nadzór podczas wykładów, warsztatów i innych aktywności edukacyjnych )

Oferujemy

• ciekawą i satysfakcjonującą pracę w prestiżowej instytucji
• udział w szkoleniach z zakresu muzealnictwa i edukacji muzealnej w szerokim zakresie
• stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
• stałe godziny pracy
• wymiar 8/8

Osoby zainteresowane prosimy o składanie CV (życiorys z uwzględnieniem dorobku zawodowego, list motywacyjny) listownie na adres MNWr lub mailowo na adres: sekretariat@mnwr.pl (z adnotacją „Rekrutacja – Asystent/adiunkt w Dziale Edukacji”) do dnia 15.01.2022 r. – I etap rekrutacji; II etap – spotkanie z wybranymi kandydatami.

Prosimy o zamieszczenie w dokumentach następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych dla celów prowadzenia rekrutacji na stanowisko wskazane w tym ogłoszeniu o pracę (zgoda obejmuje dodatkowe dane osobowe, które nie zostały wskazane w kodeksie pracy lub innych przepisach prawa).

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu moich danych osobowych do celów przyszłych procesów rekrutacyjnych.

Administratorem danych osobowych jest Muzeum Narodowe we Wrocławiu, z siedzibą przy pl. Powstańców Warszawy 5, 50-153 Wrocław. Podanie i zgoda na przetwarzanie dodatkowych danych osobowych, a także zgoda na przetwarzanie ich do celów innych rekrutacji prowadzonych przez administratora jest w całości dobrowolna i nie ma wpływu na możliwość udziału w rekrutacji, a także może być wycofana w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem dotychczasowego przetwarzania. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Państwu praw dostępne są w zakładce Polityka Prywatności na stronie mnwr.pl.

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami