Stanowisko
Adiunkt w Pracowni Konserwacji Tkanin i Ubiorów
Umowa
etat
Miasto
Kraków
Województwo
Małopolskie
Wykształcenie
wyższe
Czas trwania oferty

06.10 15.10

Słowa kluczowe
  • Muzeum
Opis stanowiska

• Konserwacja i restauracja tkanin i ubiorów,
• Konserwacja prewencyjna,
• Wykonywanie dokumentacji do prowadzonych prac,
• Prowadzenie i nadzorowanie badań technicznych i technologicznych konserwowanych obiektów,
• Kontrola stanów zachowania i sporządzanie opinii konserwatorskich,
• Przygotowywanie zaleceń konserwatorskich,
• Nadzór konserwatorski nad bezpiecznym manewrowaniem zabytkowymi obiektami tekstylnymi, w szczególności nad ich przechowywaniem, urządzaniem ekspozycji, transportem, fotografowaniem i filmowaniem.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe (mile widziane kierunkowe),
• Predyspozycje manualne do konserwacji tkanin,
• Mile widziane doświadczenie w pracach konserwatorskich obiektów tekstylnych,
• Staranność, precyzyjność i zaangażowanie,
• Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

Oferujemy

• Zatrudnienie w ramach umowy o pracę na czas zastępstwa w renomowanej państwowej instytucji kultury,
• Współpracę z zaangażowanym zespołem specjalistów;
• Możliwość rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych;
• Atrakcyjny pakiet socjalny (prywatna opieka medyczna, kasa zapomogowo-pożyczkowa, dofinansowanie wypoczynku);
• Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (darmowe wejścia
na wszystkie wystawy w MNK).