[ Zamknij ]

Oferta znajduje się w zakładce moje ogłoszenia.

Bibliotekarz / pracownik filii bibliotecznej, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego (Gdańsk)
Liczba zainteresowanych ofertą: 0
Ważność ogłoszenia
Data:
Od: 07 luty 2018
Do: 15 luty 2018
Wymagany staż pracy
Nie wymagany
Wymagane wykształcenie
Poziom:
Wyższe
Forma zatrudnienia
Umowa:
Umowa o pracę na okres próbny
Wymagania

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku poszukuje kandydata na stanowisko bibliotekarskie – Pracownika Filii Gdańskiej – Filii nr 65.

Filia Gdańska gromadzi i udostępnia publikacje o Gdańsku i regionie oraz dorobek literacki pisarzy z Pomorza. Organizuje też liczne (przynajmniej jedno w tygodniu) spotkania kulturalne – promocje książek, wystawy, spotkania autorskie i inne, związane z Regionem Pomorza, skierowane do różnych odbiorców.

Misją Filii Gdańskiej jest nie tylko popularyzowanie czytelnictwa, ale również promowanie Gdańska i jego kultury.  Co roku odbywa się tu uroczystość wręczenia Literackiej Nagrody im. Bolesława Faca, a także Nagrody za Promocję Kultury Miasta Gdańska im. Marcina Opitza. Filia Gdańska jest zaangażowana w prowadzenie Wielkiego Maratonu Czytelniczego oraz konkursów historycznych  dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.

Od kandydatów na stanowisko pracownika Filii Gdańskiej oczekujemy:
- wykształcenia wyższego, najchętniej z zakresu nauk humanistycznych, bądź społecznych,
- dobrej znajomości Gdańska,
- kwalifikacji lub umiejętności animacyjnych,  kreatywności.

Dodatkowymi atutami kandydata będą:
- wykształcenie bibliotekarskie lub doświadczenie w pracy na stanowisku bibliotekarskim,
- doświadczenie w prowadzeniu działań animacyjnych dla dorosłych,
- doświadczenie w zakresie promocji wydarzeń, zwłaszcza kulturalnych,
- doświadczenie w obsłudze klienta/pracy z czytelnikiem,
- znajomości bibliotecznych programów obsługi zbiorów i czytelników (Libra, Patron, Sowa).

Poszukujemy osób, które cechują: umiejętności interpersonalne na wysokim poziomie, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność pracy w z kilkuosobowym zespole, doświadczenie, bądź motywacja do pracy przy organizacji wydarzeń kulturalnych, umiejętności organizacyjne.

Zakres obowiązków

Oferujemy

Charakterystyka pracy na stanowisku Pracownika Filii Gdańskiej:
- praca od poniedziałku do piątku w przedziale czasowym 7:30 – 18:00, w soboty 7:30 – 15:30;  8 godzin dziennie, 40 godzin w tygodniu – zgodnie z ustalonym harmonogramem,
- wynagrodzenie miesięczne – od 2.160 brutto,
- praca w zespole 3-osobowym,
- miejsce pracy: Filia Gdańska, ul. Mariacka 42, Gdańsk.

Dodatkowych informacji na temat specyfiki pracy udziela Zbigniew Walczak – Kierownik Filii Gdańskiej pod numerem telefonu  58 301-03-62 lub droga mailową: zbigniew_walczak@wbpg.org.pl.

Przewidywany termin rozpoczęcia pracy – 8 marca 2018 r.

Proponowane wynagrodzenie

od 2.160 zł brutto

Słowa kluczowe
bibliotekarz, biblioteka, pomorze, Gdańsk

Dodano: 2018-02-07 15:44:27

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o składanie aplikacji poprzez przesłanie CV wraz z listem motywacyjnym na adres: monika_zielinska@wbpg.org.pl (z dopiskiem „Pracownik - FG” w temacie wiadomości). Do przesłanych dokumentów należy załączyć klauzulę o ochronie danych osobowych. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 15 lutego 2018 roku.

Po weryfikacji Państwa dokumentów skontaktujemy się z kandydatami zakwalifikowanymi do kolejnego etapu rekrutacji.